Мінрегион планує розробити впровадження bim-технологій у будівництві
Прес-центр Міністерства розвитку громад та територій України повідомляє

10.12.2019

«У 2020 році Мінрегіон планує скласти план поступового впровадження в українські реалії ВІМ-технологій у будівництві. Також будемо розглядати можливість впровадження інформаційного моделювання в будівництві у проектах, замовником яких буде держава», – про це повідомила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час науково-технічної конференції «Нові технології в будівництві. ВІМ. Досвід та перспективи впровадження будівельних інформаційних технологій».

За її словами, наступного року кошти Державного фонду регіонального розвитку в першу чергу будуть спрямовані на реалізацію проектів розвитку регіонального рівня. «Ми очікуємо, що серед проектів, поданих тергромадами будуть не лише невеликі проекти з термомодернізації чи капітального ремонту, а й проекти спрямовані на розвиток регіонів. Наприклад, будівництво сучасного перинатального центру, лікарні, туристичного комплексу тощо. І саме такі проекти можуть стати пілотними щодо можливого впровадження інформаційного моделювання в будівництві. І хоча наразі є певні складнощі з уведенням ВІМ, нам би хотілось спробували протестувати їх», – сказала Альона Бабак.

Міністр наголосила, що наступного року у державному бюджеті передбачено 4,3 млрд грн на Фонд енергоефективності, який має спрямовувати кошти на термомодернізацію будівель. Також понад 12 млрд грн закладено в бюджеті Мінрегіону на проекти регіонального розвитку. І всі ці проекти можна називати проектами держзамовлення. «Держава має підтримати реалізацію всіх цих проектів і передбачає достатньо велике фінансування. Водночас надзвичайно складно визначити доцільність та оптимальність витрачання державних коштів на ті чи інші проекти. Бо в нас не використовується такі сучасні технології, як ВІМ», – зазначила вона.

«Також у нас відсутня практика врахування вартості життєвого циклу об’єктів, при плануванні взагалі не враховується експлуатаційні витрати об’єкта. Але це надзвичайно важливий аспект доцільності того чи іншого технічного чи будівельного рішення. Наприклад, у світі є багато інвесторів які пропонують ті чи інші технології з поводження відходами. Водночас ми не розуміємо, які технології доцільніше вибирати: спалювати сміття чи переробляти, тощо. Насправді проблема в тому, що має бути інформаційна модель, яка покаже нам весь життєвий цикл функціонування об’єкту – від будівництва до експлуатації. І лише на підставі такого моделювання можна визначити більш прийнятне інвестиційне рішення», – сказала Міністр.

Альона Бабак зазначила, що інструменти інформаційного моделювання стануть у нагоді не лише у будівництві: «Якщо ми дивимось на всі політики, які формує та реалізує Мінрегіон, то майже скрізь можемо використовувати інструменти ВІМ. Це і житлова політика, і комплексні рішення з реформування сфери ЖКГ, і велика кількість водних проектів, і проекти пов’язані з енергоефективністю в будівлях».

Довідково

30 листопада Міністерство розвитку громад та територій України, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Асоціація «УЦСБ», «Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів», Конфедерація будівельників України та ініціативна група UA BIM Task Group підписали Меморандум «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ) при створенні об’єктів будівництва, об’єктів архітектури».

BIM (Building Information Model) – це процес оптимізації проектування і будівництва. Це цифрове представлення фізичних і функціональних характеристик будівельного об’єкта, що створює інформаційний ресурс цього об’єкта для спільного використання та формує основу для прийняття рішень протягом його життєвого циклу.


 

Другие новости
Зелёному поясу Одессы быть?..
События
15 Марта, 2020
Expo 2020: «Объединяя идеи, создавая будущее»
События
6 Марта, 2020